Güre ve Gökyüzü Butik Otel

Edremit'in kıyılarını koylarıyla süsleyen Altınoluk, deniz, kum, güneş keyfi kadar Kazdağları'yla çevrili konumu ve tarihi güzellikleriyle de ziyaretçi çeken bir belde. Toplam uzunluğu kilometreleri aşan kumsallarından dolayı yaz tatilleri için ideal olan belde, Haziran ve Ağustos ayları arasında özellikle yerli turistlerin akınına uğruyor. 

Edremit Otogarı'ndan ve Edremit Havaalanı'ndan şehir içi ulaşım seçenekleriyle kısa sürede ulaşılabilen Altınoluk, kıyılarında yer aldığı Kazdağları'nın bol oksijenli havası nedeniyle en sıcak günlerde dahi nem oranı düşük, bunaltmayan bir atmosfere sahip. 

Yerleşim yerlerinin sahil şeridinde toplandığı beldede, kumsalların bitmesiyle beraber rakım yükselerek Kazdağları'nı oluşturuyor. Altınoluk'tan Kazdağları'na doğru ilerlendiğinde Papazlık mevkisinin ardından doğal güzellikleriyle büyüleyen Şahinderesi kanyonu geliyor. Papazlık mevkisinde Altınoluk'u tepeden gören doğa içindeki restoranlarda etkileyici körfez manzarasına karşı yemek yemek oldukça keyifli. Ege'nin oksijen kaynağı olan Şahinderesi kanyonu ise trekking, hiking gibi doğa sporları için uygun. 

Kazdağları'nın eteklerinde bulunan diğer bir turistik alan da Güre. Küçük bir köy olan tatil beldesi, şifalı kaplıcaları ve plajıyla ünlü. Güre plajına 500 metre mesafedeki Gökyüzü Butik Otel, körfezi kuş bakışı gören konumu ve açık yüzme havuzuyla ayrıcalıklı bir otel. 

Altınoluk doğal güzelliklerine ek olarak Antandros Antik Kenti'yle tarihi alanlardan hoşlanan ziyaretçilerine de görülmesi gereken birçok nokta sunuyor. Mozaiklerle kaplı yerleşim alanlarının ve lahitlerin bulunduğu Antandros, Antik Yunan ve Roma dönemlerine dair pek çok kalıntıya sahip.